iQOO 13’ün tasarım detayları ve lansman tarihi sızdırıldı

iQOO, geçen yıl kasım ayında Çin’de iQOO 12 ve 12 Pro’yu tanıttı. Standart model, aralık ayında küresel pazara sunuldu. Yeni sızıntılar, iQOO 13’ün selefine kıyasla önemli bir yükseltme olacağını ortaya koydu. Tipster Smart Pikachu, cihazın çıkış zamanlaması, tasarımı ve kilit özellikleri hakkında daha fazla bilgi sızdırdı.

Hatırlanacağı üzere, iQOO 12, 7 Kasım 2024’te Çin’de tanıtılmıştı. Sızıntıya göre, iQOO 13’ün kasım ayının başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Cihazın, gelişmiş bir oyun de

neyimi sunmak için Snapdragon 8 Gen 4 ve özel bir grafik çipini içeren çift çipli bir yapıya sahip olacağı belirtiliyor.

iQOO’nun amiral gemileri performans odaklı olsa da, iQOO 12’deki periskop telefoto kamera ile fotoğrafçılık alanında da dikkat çekti. Sızıntıya göre, iQOO 13’ün kamera bölümünde herhangi bir düşüş yaşanmayacak. Önceki raporlar, iQOO 13’ün periskop telefoto kameraya sahip olacağını iddia ediyordu. Yeni bilgiler, bu kameranın makro fotoğrafçılık ve 100x hibrit zoom gibi özellikleri destekleyeceğini doğruluyor. Ayrıca, cihazın üst düzey kalitede kameralara sahip olacağı ve geçici lens kullanılmayacağı belirtiliyor.

Tasarım açısından, iQOO 13’ün arka kısmında sol üst köşeye yerleştirilmiş dikdörtgen bir kamera modülü bulunacak. Diğer raporlara göre, cihazın ön kısmında düz bir ekran yer alacak. Bu nedenle, önceki nesle kıyasla tasarımda önemli bir değişiklik olmayacak gibi görünüyor.

Ayrıca, sızıntıya göre, iQOO’nun Snapdragon 8 Gen 3 işlemcili yeni telefonu iQOO Neo 9 Pro+ da önümüzdeki ay (Temmuz) tanıtılacak. Bu bilgiler ışığında, iQOO 13’ün hem performans hem de kamera özellikleriyle dikkat çekeceği anlaşılıyor. Teknoloji meraklıları, bu yeni amiral gemisinin piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir